Rodzaje zabawek zgodnych z ideologią Marii Montessori w sklepie Świat Mądrego Dziecka

0
Rodzaje zabawek zgodnych z ideologią Marii Montessori w sklepie Świat Mądrego Dziecka

Rodzaje zabawek zgodne z ideologią Marii Montessori w sklepie Świat Mądrego Dziecka. 

 

Zgodnie z ideologią Marii Montessori, zabawki powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane, aby wspierać rozwój dziecka poprzez naturalne procesy uczenia się oraz samodzielność.

Oto kilka rodzajów zabawek, które mogą być szczególnie korzystne dla rozwoju dziecka zgodnie z metodą Montessori: 

1. Zabawki sensoryczne, które stymulują różne zmysły dziecka, takie jak dotyk, wzrok, słuch i węch. Mogą to być klocki z różnymi fakturami, piaskownice sensoryczne, zestawy z kolorowymi i różnorodnymi materiałami do eksploracji, pobudzające do pracy możliwie jak najwięcej zmysłów dziecka.

Doskonałym przykładem zabawek, wspierających strefę sensoryczną dziecka są produkty marki Mom's care, w tym m.in. piłeczki pasteloweksiążeczka do łóżeczka - króweczka, czy łabędź Naila Szeleścik.  

Z pomocą sklepu Świat Mądrego Dziecka możesz stworzyć własną ścieżkę sensoryczną dla swojego dziecka. Przygodę z sensoryką rozpocznij najpierw od wzbogacenia wiedzy wraz z książką „Sensoryczne niemowlę”. Potem sięgnij po piłeczki, kręgle, półkule, szeleściki, masażery, książeczki z przesuwanymi elementami, a nawet zapachowe, czy tablice manipulacyjne. Celem tych zabawek jest pobudzenie zmysłów Twojego dziecka!

2. Zabawki do manipulacji. To zabawki, które pozwalają dziecku manipulować przedmiotami i eksperymentować z nimi. Przykłady to klocki do układania, klocki magnetyczne, drewniane układanki czy zestawy do sortowania. Marki Liliputiens oraz Joueco stworzyły tablice aktywizujące, których głównym celem jest wsparcie motoryki małej dziecka. Wszelakie zestawy do majsterkowania, to idealne narzędzia do pracy nad precyzją ręki dziecka, a także wsparcie w koncentracji.

Różnorodność układanek w sklepie Świat Mądrego Dziecka zaspokoi ciekawość malucha, a przy tym dostarczy mu mnóstwo radości w trakcie zabawy! U nas znajdziesz puzzle zapachowe, z otwieranymi okienkami, magnetyczne, kartonowe, duże, średnie, progresywne, o różnych kształtach i fakturach. Do wyboru, do koloru!

3. Zabawki do pracy praktycznej, które umożliwiają dziecku wykonywanie codziennych czynności samodzielnie, a to z kolei pomaga w rozwijaniu umiejętności praktycznych oraz niezależności. Przykłady to narzędzia kuchenne w wersji dla dzieci, jak łyżki, miseczki, deseczki do krojenia, a także zestawy do sprzątania czy ogrodu. 

W sklepie Świat Mądrego Dziecka bez problemu zaopatrzysz swoje dziecko w drewniane akcesoria do gotowania. Dzięki takim zabawkom wprowadzisz malucha w świat kuchni, zachęcisz do jedzenia, oswoisz z narzędziami kuchennymi, mając przy tym wspaniałe towarzystwo!

Drewniana mobilna kuchenka, zestawy do kawy i herbaty, mikser, automat do lodów, toster, gofrownica to jedynie część zabawek, które znajdziesz u nas.

Żeby je poznać, zajrzyj koniecznie do działu Gotowanie!

 

4. Zabawki otwarte. Zabawki te pozostawiają dużą swobodę w interpretacji i wykorzystaniu przez dziecko, nie narzucając jednoznacznych zasad zabawy. Przykłady to zestawy klocków, drewniane figury czy zestawy do konstruowania.

Zabawki, które można do nich zaliczyć to tradycyjne drewniane klocki. Pobudzają wyobraźnię, zapewniają zabawę na długi czas, pozostawiają dziecku wolność w tworzeniu.

W sklepie Świat Mądrego Dziecka oprócz drewnianych klocków do budowania przeznaczonych zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, znajdziesz klocki z literkami alfabetu, plastyczne klocki konstrukcyjne Meli, słynne klocki Lego Duplo, Friends, czy Creator, oraz konstrukcyjne, drewniane wieże, czy kulodromy.

 

5. Zabawki edukacyjne. Zabawki te poszerzają wiedzę dziecka poprzez naukę na temat liter, cyfr, kształtów, kolorów, zwierząt, roślin itp. Przykłady to gry edukacyjne, puzzle z alfabetem czy cyframi, karty do nauki czy zestawy do odkrywania świata.

Domeną sklepu Świat Mądrego Dziecka są zabawki, które wspierają rozwój dziecka pod każdym względem. Dlatego nie mogło zabraknąć działu z zabawkami edukacyjnymi.

Zalicza się do nich książki dla dzieci, zabawki sensoryczne, puzzle, klocki, gry planszowe. Celem tych zabawek jest nauka przez zabawę, czyli w środowisku przyjaznym, otwartym, pełnym spokoju, bez wywierania presji.

 

6. Zabawki naturalne. Produkty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, bawełna, wełna czy skóra, są preferowane w metodzie Montessori ze względu na ich estetykę, trwałość oraz ekologiczność.

Świat Mądrego Dziecka stawia głównie na wyszukane zabawki, które zostały wykonane z drewna. Pośród produktów znajdują się nie tylko tradycyjne klocki, bujaki, stoliki edukacyjne, czy kostki manipulacyjne, ale także zestawy do gotowania, nauki liczenia, instrumenty muzyczne, przebijanki, pojazdy do ciągnięcia oraz wiele innych nietypowych zabawek zrobionych z naturalnych tworzyw.

Dodatkowo w sklepie Świat Mądrego Dziecka znaleźć można szereg przeróżnych zabawek, które wykonane są z tworzyw przyjaznych dziecku takich jak przytulanki Jelly Cat, gryzaki Trixie, maskotki z pieluszką od Baby Fehn.

 

7. Materiały do nauki języków i matematyki. Dla starszych dzieci istnieją zabawki i materiały edukacyjne, które pomagają w nauce liter, cyfr, liczenia, czy też rozumienia pojęć abstrakcyjnych w sposób konkretny i zmysłowy.

Liczydło, choć zalicza się do tradycyjnych form nauki podstaw matematyki, wcale nie musi być nudne. Doskonałym przykładem jest liczydło w postać, którego wcielił się dinozaur marki TRYCO.

Oprócz tego odkrywanie arkan matematyki można przyswajać za pomocą zabawek takich jak puzzle, kasa fiskalna, gry planszowe, wymagające liczenia.

W nauce czytania i poznawania języka polskiego są wszelkiego rodzaju elementarze, czy książki logopedyczne.

Zabawki zgodne z ideologią Marii Montessori powinny być odpowiednio dobrane do wieku i umiejętności dziecka, a także stymulować jego naturalną ciekawość oraz chęć samodzielnego odkrywania świata. Ważne jest również, aby zapewnić dziecku czas i przestrzeń do swobodnej zabawy oraz eksperymentowania.

 

W ofercie sklepu Świat Mądrego Dziecka znajdziecie szeroki i ciekawy asortyment zabawek, wspierających prawidłowy rozwój dziecka, a które przynoszą dziecku mnóstwo radości! 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl