Mali emigranci - książka dla dzieci o emigracji

0
Mali emigranci - książka dla dzieci o emigracji
 
"Emigres. Mali emigranci" to książka dla dzieci, które ze względu na nietypowe koleje losu wraz z rodzicami opuszczają swój kraj ojczysty. Jej zadaniem jest ułatwienie dziecku wprowadzenie w świat dotąd nieznany, gdzie używa się języka obcego, panują odmienna kultura i obyczaje. Poruszana w książce tematyka pozwala oswoić się z nową sytuacją, a także utrwala wiedzę na temat własnego pochodzenia. Dodatkowo uświadamia niezwykle ważną kwestię odmienności panującej na całym świecie. Przez co dziecko już od najmłodszych lat nabiera szacunku do różnych wyznawanych wartości, kształtując w ten sposób własne przekonania.
 
 
 
 
 
 
Bohaterami książki "Mali emigranci" jest rodzina, do której należą Ola oraz Julian, a także ich rodzice. Narratorem treści jest dziewczynka. Opowiada o przygodzie, jaką jest emigracja widziana oczami dziecka.
 
 
 
 
 
 
 
Z powodów finansowych, Ola wraz ze swoją rodziną opuszczają kraj ojczysty i udają się na emigrację w poszukiwaniu lepszego życia.
 
 
 
 
 
 
Cała rodzina uporać się musi z różnymi wyzwaniami, które wynikają z przeprowadzki do nowego kraju. Zaczynając od pakowania całego dorobku, a kończąc na adaptacji w nowym środowisku.
 
 
 
 
 
 
Ola odkrywa, że wędrówki po świecie w poszukiwaniu lepszego życia to nic nowego. Dzieje się tak od zawsze, zarówno wśród ludzi, jak i zwierząt. Powody przeprowadzek są wszelakie.
 
 
 
 
 
Jednakże rodzina odnajduje swoje miejsce na obczyźnie i tym samym zyskuje drugi dom.
Ola zauważa, że najważniejsze jest, aby w domu panowały miłość i zgoda, bez względu na to, gdzie on się znajduje.
 
 
 
 
 
 
 
"Mali emigranci" zapraszają do wspólnej przygody,
jaką jest emigracja! Ahoj przygodo!
 
 
 
 
 
 
Pamiętaj, że kupując książki Wydawnictwa Children Are Important wspierasz tych, dla których życie okazało się być mniej łaskawe. Wydawnictwo Children Are Important tworzy treści z myślą o dzieciach, ale oprócz popularyzownia czytelnictwa wśród dzieci, wspiera je także finansowo.
 
 
 
Książkę zamówisz w sklepie Świat Mądrego Dziecka: 
 
https://swiatmadregodziecka.pl/pl/p/Emigres.-Mali-emigranci-ksiazka-o-emigracji/291

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl